Circulogene’in ‘likit biyopsi’ testleri, non-invaziv olan bu teknolojiyi bir üst seviyeye taşıyarak, kan da dahil olmak üzere çeşitli örnekler için yüksek sensitivite gösteren sonuçlar sağlar. Sadece 4 ml. kan örneği ile test yapılmasını sağlayan eşsiz ve patentli teknolojimiz sayesinde, şimdiye kadar görülmemiş duyarlılıkta, en güncel klinik bilgiler ışığında daha detaylı, kesin ve hızlı sonuç raporları ortaya çıkar.

  • CLIA standartlı
  • Klinik onaylı testler
  • 4 ml. kandan, şimdiye kadar görülmemiş oranda yüksek cf-DNA edinimi sağlayan patentli teknoloji ve bu teknoloji sayesinde sağlanan yüksek test sensitivite oranı
  • Mutasyon tespiti ve DNA profillemesinde Ion Torrent Proton kullanımı
  • Tutarlı ve güvenilir boylamsal çalışmalara entegre iş akışları

KLİNİK ZORLUKLAR

Kişiye özel tedavi seçenekleriyle kanser hastalarının tedavisinin yönlendirilmesi halen aşağıdaki nedenlerden dolayı zorlu bir süreçtir :

Tümörün heterojen yapısı; Tümörler heterojen bir yapıya sahiptirler ve sürekli olarak poliklonal yayılım sergilerler; böylece teşhisi, tedaviyi ve tedaviye direnci tespit etmeyi güçleştirirler.  Bunun da ötesinde, tümörden alınan dokular, biyopsinin alındığı bölgeyle ve biyopsinin gerçekleştirildiği andaki tümörün geçici durumuyla sınırlıdır.

Tümör dokusuna erişim; Kanser tedavisine başlayan hastaların büyük bir çoğunluğu, eninde sonunda tedaviye direnç, metastaz ya da hastalığın tekrar etmesi ile karşı karşıya kalır. Vücuttaki birden fazla tümör hücresinden, mevcut cerrahi yöntemlerle örnek alınması ve bunların etkili bir şekilde incelenmesi klinik olarak pratik bir uygulama değildir.  Daha da önemlisi, tümör dokusu cerrahi olarak biyopsi alınmasına uygun olmayabilir veya uygulanacak çeşitli testler için yeterli miktarda olmayabilir.

LİKİT BİYOPSİNİN KARŞILAYAMADIĞI İHTİYAÇLAR VE CIRCULOGENE’İN ÇÖZÜMÜ

Daha yüksek oranda ve daha kaliteli örnek ile çalışabilmek için geliştirmiş olan eşsiz
cf-DNA zenginleştirme yöntemi :

Kanda serbest dolaşan cf-DNA’lar (cell-free DNA), fazlasıyla parçalanmış haldedirler ve çok düşük konsantrasyonlarda yer alırlar. Bu nedenle de, bu cf-DNA’ları izole edebilmek yüksek miktarda kan örneği ile yüksek maliyet ve yoğun işçilik gerektirir. Circulogene’in patentli cf-DNA zenginleştirme yöntemini eşsiz kılan özellik, düşük miktarda (4 mL) kan örneğinden (50 uL kadar düşük oranda plazma elde edilir), çok yüksek oranda ( >300 ng/mL) ürün elde etmesi ve bu sayede de ultra-yüksek oranda tümör DNA’sı izole ederek bunları tespit edebilmesidir.

Gelişmiş yeni nesil dizileme (NGS) ile duyarlılığı yüksek boylamsal mutasyon tespiti :

Kanda serbest dolaşan cf-DNA’lar (cell-free DNA’lar)